לוגו של ביג דיגיטל

איך בוחרים חברת קידום אתרים בלי ליפול בפח?

זה לא משנה מה חיפשת. אם זה פרסום באינסטגרם, פרסום בפייסבוק או חברת קידום אתרים SEO או כל דבר שקשור לשיווק דיגיטלי, אם אתה לא יודע לבחור נכון – אתה כמעט תמיד תיפול. אני כותב את המאמר אחרי אינספור סיפורים ששמעתי מלקוחות שלי ומקולגות שלי בענף שגרמו לי לשבת ולכתוב מדריך מפורט במטרה שכל מי שיקרא את המדריך יפסיק ליפול בפח וילמד לא לצאת "פרייאר" יותר. אל תצפו למדריך בסגנון פסיכולוגי שילמד אותך לעמוד על שלך. המדריך שלפניך יקנה לך כלים להבין איך השוק עובד, איך מצליחים לשכנע אותך ומתי נותנים לך נתונים שקריים רק כדי שתחתום על חוזה.

איך השוק עובד? מה זה בכלל חברת קידום אתרים SEO?

אולי זה פחות מעניין אותך, אבל אם אתה מעוניין להפסיק להיות פרייאר כדאי מאוד שתקרא את זה עם ריכוז. כמו בכל ענף שנמצא יחסית בחיתולים (למרות כל הרעש והסטארטפים) אין בו סטנדרטים והסדרה. שלא כמו עורך דין או רופא – כל אחד יכול לקום בבוקר ולהכיז על עצמו כמומחה לקידום אתרים SEO ובוא תוכיח שלא. אז איך אפשר לדעת האם אני פונה לאיש מקצוע או לא? לפני הכל חשוב להבין ששיווק דיגיטלי בכלל וקידום אתרים SEO בפרט זהו תחום שעוסק בגוגל, פייסבוק (ועוד קצת פלטפורמות – שכולם מדברים באותה שפה!). לשמחתנו הרבה, גם גוגל וגם פייסבוק נותנים לך כלים לבדוק מומחיות.

הסמכה רשמית של גוגל

לגוגל בלבד (ועזבו אתכם מכל הרעש שמסביב) יש מספיק כלים שבלעדיהם כמעט בלתי אפשרי להגיע לתוצאות. בואו נעבור על כמה כדי להבין מה מקדם אתרים מקצועי אמור להכיר ולהכיר טוב

גוגל אנלטיקס

זהו פלטפורמת הפרסום של גוגל בו מפרסמים בכל הפלטפורמות של גוגל (מנוע החיפוש, רשת המדיה ויוטיוב). כדי לדעת אם יש לכם עסק עם מקדם מקצועי או חברת קידום שיודעת לעשות את העבודה – בקשו לדעת את הנתונים הבאים (ונסביר בקצרה):

הוצאת קישורים

כמה קישורים חיצוניים הם ייצרו בכל חודש לאתר: עבודה (ויש שיגידו הקשה מבינהם) של מקדם אתרים SEO היא בין יתר הוצאת קישורים מאתרים אחרים אל האתר שלך. קידום אתרים זול ולא איכותי יוציא קישור מאתרים בדירוג נמוך, כמו: תגובות באתרי זבל – קחו דוגמה לעניין: כנסו לקישור הבא ותראו איך מקדמי אתרים לא איכותיים מוציאים קישורים. שימו ❤ שהשם של כל אחר מהתגובות זהו בעצם קישור לאתר שלו. דירוג האתר נמוך מאוד והוא אולי יגרום להתקדם בגוגל בהתחלה, אבל מאוד מהר זה יירד בחזרה למיקום נמוך.. והמקדם פוףף נעלם! אתם צריכים לבקש דו"ח חודשי של חברת קידום אתרים SEO ולראות את כל הקישורים שהם הוציאו ופשוט לבדוק. אני לא רוצה לסבך אתכם עם מושגים טכניים (כמו PageRank, DomainScore) שבעצם נותנים ציון לדומיין ולדף שממנו הוציאו קישור אליכם. מה שיגרום למקדם שלכם לעבוד טוב יותר הוא שקיפות – דירשו זאת.

פרופיל קישורים פנימי

מקדם האתרים מגדיר את הסדר הפנימי באתר. חברת קידום אתרים SEO איכותית ממש תצייר איך האתר בנוי. גם אם אין ציור שאפר להבין, בקשו לראות את תכנון מבנה האתר ולהבין מה ההיגיון של המקדם.

חברת קידום אתרים איכותית דואגת להגדיל את שיעור הלחיצות CTR

האתר שלכם (ולא משנה מי אתם), יש לו מטרה אחת, לייצר המרה. כלומר: להרוויח כסף זה יכול להיות קבלת לידים, לייק לפייסבוק וכאלה, כדי להיות בטוחים שהאתר עושה זאת בקשו מהמקדם את רשימת ההמרות שהוא בנה בגוגל אנליטיקס ותראו מה שיעורי ההמרה. עוד טיפ איכותי שניתן לבקש מהמקדם זה את שיעור הלחיצות – קליקים (CTR) של האתר בגוגל. קידום איכותי אמור לספק תנועה אמיתית אל האתר, בקשו לקבל את הנתון הבא כמה שיעור הלחיצות מתוך החשיפות. אם נסביר רגע בעברית, אם נניח ראו את את האתר שלנו בתוצאות 10 אנשים כשמתוכם רק 2 אנשים לחצו מה שאומר ששיעור הלחיצות הוא רק 2%, המקדם צריך לנקוט פעולות כדי לגרום ליותר אנשים ללחוץ ולהיכנס לאתר שלכם.

אבטחת האתר

הנה עובדה! חברים יקרים, מאות אתרים נפרצים בכל יום! זה גם יכול להיות האתר שלך, גם אם ניתן לתקן את זה – הפגיעה בתוצאות גוגל יהיו קריטיות ולכן בקשו לדעת איך האתר שלכם מאובטח.

מילות המפתח

חברת קידום אתרים SEO אמורה לדבר בשפה של מילות המפתח. גוגל מדרגת אתרים בין היתר לפי מילות המפתח. כך שאם אתה רופא שיניים והאתר שלך מקדם את הביטוי "הלבנת שיניים", גוגל תדגיש אותך בתוצאות החיפוש. בקשו את רשימת המילים לקידום מהמקדם שלכם ובידקו אם הם משקפים באמת את תחום העיסוק שלכם.

הזול עולה בסוף ביוקר

זה משפט שאנשים אומרים אותו בלי סוף אבל בקידום אתרים יש מצבים שקידום זול זה פשוט לזרוק כסף לפח. כפי שראיתם ואפשר גם לראות בדף השירות שלנו, עבודה איכותית דורשת זמן, מאמף ומקצועיות. אל תתפתו למחירים שאין שום סיכוי במציאות. כולם מבינים שאף אחד לא יעבוד ב-10 ש"ח לשעה? כולם מבינים שקידום אתרים (בטח בחודשים הראשונים) דורשת הרבה יותר משעה ביום? אז אין סיכוי לקדם אתר בצורה מקצועית ב-1500 ש"ח. זה מתמטיקה פשוטה – ומשום מה עסקים נוטים לפעמים לשכוח את האמת הפשוטה הזו. בסופו של יום זכרו: שאלו שאלות טובות – קבלו תשובות טובות. לא תשאלו שאלות, תטמנו את הראש בחול – תגלו ששום דבר טוב לא קרה. לייעוץ אמיתי וכנה ככל שנוכל (אנחנו גם חברת קידום אתרים SEO), התקשרו או השאירו פנייה ב"צור קשר" ונחזור אליכם מהר ככל שנצליח.
תוכן עניינים

ברוכים הבאים

השירותים שלנו

ביג דיגיטל

אודות ביג דיגיטל

יצירת קשר

מאמרים